Víkendovka Českosaské Švýcarsko - 6.-8.4.2023

zpět na výlety

Prodloužený velikonoční víkend jsme využili naplno. Už asi po páté jsme se ubytovali v Děčíně, abychom mohli bloudit po Českosaském Švýcarsku. Tady je nepřeberné množství tras, ať už pěších nebo cyklistických. Už ve čtvrtek, ještě než jsme se ubytovali v hotelu LiveCentrum, jsme dali první výlet. Tiské stěny jsme už v minulosti jednou navštívili, takže jsme dali trošku jinou trasu. Od turistické chaty po zelné na Ostrovy, kde jsme se napojili na hraniční červenou stezku a přes Rájecké údolí zpět k autu. Dandy to tentokrát moc nedával a cca půl dne jsme poslouchali, jestli už tam budem, jak to je daleko, kde máme auto apod. Nakonec se po osmi kilometrech dočkal. Po cestě je spousta skalních věží, prolézaček a bludišť a tato trasa není tak moc turisticky exponovaná, narozdíl od hlavního okruhu Tiskými stěnami.

Na druhý den bylo opravdu těžké něco vybrat. Tolik možností. Každopádně jsme chtěli nějaké skály na německé straně, kde jsme ještě nebyli. Velmi dobrý přístup do skal je kousek od Bad Schandau, kde na cestě Zahnsgrund je možnost bezplatného parkování a po modročervené se dá dostat rychle na krásnou vyhlídku Schrammsteinaussicht. Ze začátku je to dost stoupání, vlastně od auta až po vyhlídku, tj. cca 2 km je to pořád do kopce. Ale člověku to ani nepřijde, protože po cestě je spousta žebříků, rozhledů a průchodů. Samotná vyhlídka je docela adrenalinová. I když je všude zábradlí, tak přesto je vršek skály docela vzdušný. Poté je nutné se vrátit na původní trasu a pokračovat již jen po vrcholech skal přes četné žebříky až kam síly dají. Nám dali až k odbočce na zelenou, kde jsme sešli dolů a vraceli se pod skalami k autu. Tady by šlo vydržet týden a stejně by se to všechno neprošlo. Necháme si něco na příště.

V sobotu už měli děti dost, takže jsme ho pojali odpočinkově. Hotel byl kousek od přístaviště, tak jsme toho využili a vrhli se na plavbu vyhlídkovou lodí z Děčína do Bad Schandau a zpět. Nezdá se to, ale je to celkem 4 hodiny plavby. Cesta ale rychle uteče. Na lodi lze poobědvat a nebo se jen tak kochat a pozorovat včerejší výlet skalami z jiné perspektivy. Bohužel v Bad Schandau stojí loď jen 10 minut, takže není čas na prohlídku městečka. Ale lze tam vystoupit a zpět jet vlakem. Domů jsme dorazili až večer. Cestou jsme se stavili ještě v Praze na letišti, kouknout na terminály a vyhlídkovou terasu. Děti tam ještě nebyly.

Copyright © ZV 2011